Kohast ja kokkadest

Tere tulemast Babulja kohvik-kokteilibaari!

Siin võtame Sind vastu hubase atmosfääri ja sooja teenindusega kahes avaras saalis. Babulja maitseid timmivad ja köögis juhatavad vägesid noored andekad peakokad Martin Ludvig ja Robert Piho, kelle looming särasilmsete Babulja teenindajate saatel Sinuni jõuavad.

Pakume au ja uhkusega linna parimaid pliine, mis valmivad hapupiima- või tatrataignast ning millele saab enda maitse järgi valida kas soolase või magusa lisandi. Lisaks pliinidele leiad meie menüüst legendaarse borši pardilihaga, oivalisi pirukaid erinevate täidistega ning menüüst ei puudu ka mõnusad pelmeenid seenekastmes! Kõik eelnimetatu on aga kõigest väike osa meie külluslikust valikust, mida lihtsalt pead ise proovima!

Oodatud on ka hilised einestajad, sest värsked pirukad, salatid ja koogid vitriinist ning meie spetsiaalne pliiniköök on avatud varahommikust hilisõhtuni, et Sind nostalgilisele maitseelamusele viia!!

Oleme siiralt rõõmsad, kui külla jõuavad pered koos pisemate ja suuremate mudilastega! Pere väiksemad liikmed saavad mõnusalt aega veeta ja endale huvitavat tegevust leida meie ruumikas lastetoas, kust ei puudu multikad, mänguasjad ja põnevad raamatud.

Külla on oodatud ka Sinu armas, sõbralik ja hästi käituv lemmikloom!

Ees ootab Sinu või lähedase sünnipäev, tähtpäev, aastapäev või kasvõi lihtsalt teisipäev? Tule ja teeme selle Babuljas ära! Pakume parimaid lahendusi söögi ja joogiga just Sinu soovidele põhinedes ning meie käes ei ole miski võimatu.

Õhtuti ootame Babuljasse mõnusalt aega veetma kokteilisõpru! Meie leidlikud baarmanid kostitavad Sind eriliselt maitseküllaste kokteilide ja kohapeal valmistatud majanapsudega! Reedeti ja laupäeviti valivad parimaid palasid meie resident DJ-d!

Maja ajalugu

Babulja kohvik-kokteilibaar asub Tallinna vanalinna piiril, ajaloolises Hinke tornis ja kahes selle juurde kuuluvas hoones, kus aastasadade eest voolas linnamüüri ümbritsev vallikraav.

Aastate jooksul kokku ehitatud hoonete vahele on rajatud läbipääsud, kuid pool Babuljat asub ajaloolises eeslinnas (18. sajandil ehitatud Pärnu maantee 2 maja) ja teine osa kaitsva linnamüüri taga vanalinnas (16. sajandist pärit Müürivahe 32 hoone). Ees- ja vanalinna eraldanud linnamüüri keskel troonib aga üks vanimaid säilinud kaitsetorne Tallinnas 1345-55. aastatel ehitatud uhke Hinke torn, mis on ajalooliste ürikute kohaselt saanud oma nime linnateenri ja tallipoisi Hinke järgi, kelle maja asus torni läheduses.

15.sajandil  ehitati torni kõrgemaks, paigaldati tornikiiver ja uus tuulelipp ning kuna tulirelvade ajastu oli pärale jõudnud, varustati see ka suurtükivalmidusega.

Alates 1832. aastast oli Hinke torn erakätes ja kasutusel peamiselt laoruumina, pääsedes paar korda napilt hävingust. 20. sajandi algul oli hoonetekompleksi peremeheks Eesti Seemnevilja Ühisus, kes soovis seoses modernsema hoone ehitusega torni lammutada ja sai 1937. aastal selleks isegi loa, kuid plaanid jäid millegi pärast teostamata.

Nõukogude ajal tegutses Pärnu maantee hoones aianduskauplus ning tornis paiknesid ladu ja korterid. Pärast Eesti taasiseseisvumist 1991. aastal liikus torn tagasi eravaldusesse. Esimesel korrusel tegutses kasiino, kuid üle jäänud hoone seisis mahajäetuna.

Renoveerides oli peamiseks eermärgiks majade ja torni ajaloolise tausta väärtustamine ja säilinud detailide esiletoomine peale ligi 100 aastat hoolimatut kasutust, mis oli jätnud oma jälje.

Päevapakkumised

sep-blue

Sündmused

Pressilõuna

15.04.2016 BABULJA KOHVIK-KOKTEILIBAAR AVAPIDU

Moodne Hommik

Parim Vanaema 2016

Jana event @ Babulja

PARGITERRASSI Avapidu 2016

MOOD Pargis II @ Babulja

MOOD PARGIS III @ Babulja

Kuidas valmistada ise pliini!?

Catwalk Delfi Naistekas @ Babulja

Uudised

08/09 Babulja sätib peole!

08.09 Babulja sätib peole! Algusega 19.00 Nädalavahetus on kohal ja töömured võib jätta seljataha. Ka Babulja on peomeeleolus & ootab Sind külla peole, mis ühendab suviselt värskendava kokteiliõhtu Babulja lemmiku muusikaga! Sel korral kõlavad Babulja kokteilibaaris parimad Vene ja Lääne muusikapalad 1950-80 aastatest, mille juurde kuulub lausa “kohustuslikult” mõni eriti maitsev Babulja majakokteil! Sügishõnguline kokteilipidu…

02/09 Helisev Linnamüür & Vanaema baarikapp

02.09 HELISEV LINNAMÜÜR & Vanaema baarikapp Algusega 19.00 Magamine pole popp! Sel laupäeval on põhjust karget hommikut nautida, sest linnamüür on Sinu jaoks kajamas! HELISEV LINNAMÜÜR kutsub Sind endaga mööda vanalinna jalutama ja kostitab Sind imeliste kontsertidega! Nii ootab ka varajastel hommikutundidel (kell 09.00) Sind Babulja juures helisev muusika! Kus veel oleks õigem nautida viimaseid…

28.07 Reede l BABULJA ESITLEB: MOOD PARGIS

  28.07 Reede l BABULJA ESITLEB: MOOD PARGIS algusega kell 20.00 Veuve Clicquot esitleb: Sel reedel vallutab suvine mood Babulja Pargiterrassi! Loft Showroom toob Babulja suvisele pargiterrassile meeleoluka moeõhtu, kus terrassil saab suvisele moeshow’le kaasa elades tutvuda uusimate suvekleitidega! Selle jaoks on enda värsket suvekollektsiooni esitlemas MANGANO! Moeshow lavastajaks on tuntud stilist ja saatejuht Anatoli…

16.04 Lõbus lihavõttemunade kaunistamine Babuljas

Lihavõtetega seostub alati tore komme värvida mune, neid üksteisele kinkida ja üksteise vastu koksida – võidab see, kelle muna terveks jääb! 🐣 Babulja kutsub kõiki sellel puhul endale külla, et üks vahva lihavõttemunade kaunistamine koos ette võtta.

TMW 27.märts-2.aprill 2017

Tallinn Music Week ja Babulja kutsuvad Sind osa saama Maitsete Programmist! 🍴 Et muusikat jaksaks ikka hommikust õhtuni kuulata, siis vahepeal tuleb kõhule ka pai teha ning Babulja on selle jaoks ideaalne paik! 👌🏻

Võida Õhtusöök 2-le Babulja Restoranis!

TALLINNA RESTORANIDE NÄDAL TULEB TAAS! 🍴 Juba homme on algamas kevadine maitsesündmus☀️☘, kus Babulja poolt loosime kingituseks Tallinna Restoranide Nädala raames valitud parimate paladega 3-käigulise ÕHTUSÖÖGI 2-LE!

Võida SPARTA Spordiklubi 10X KAART!

Kevad on peagi kohal 🌷 ning silmapiiril paistavad ka kuumad rannailmad! ☀️ Babulja uueks sõbraks on Sparta Spordiklubi 🏋🏼, seega ei pea sa muretsema, et meie juures nauditud pliinid Sinu suvevormi mõjutavad – ühele õnnelikule kingime SPARTA 10x KAARDI, et mõnusad kõhutäied hiljem korraliku trenniga tasa teha 💪🏻 Kõht täis, meel hea!

Jälgi meid ka Instagramis!

Reserveerimine

Ootame teie kirju ja kõnesid

Laudade broneerimine ja ürituste korraldamine
babulja@babulja.ee
+372 502 4752